O autorach

Witajcie,

prowadzimy Kancelarię Adwokacką specjalizującą się w sprawach karnych, w szczególności w sprawach karnych o popełnienie przestępstwa znęcania się z art. 207 k.k. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w reprezentowaniu klientów zarówno na etapie postępowania przygotowawczego, jak również na etapie postępowania sądowego.

Nasz zespół tworzą Adwokat Mariusz Stelmaszczyk oraz Adwokat Agnieszka Rzeszut.

Prowadzimy Kancelarię Adwokacką w:

 • Warszawie przy ul. Nowy Świat 47 lok. 4 (kontakt: tel. 697 053 659, mailowy: biuro@adwokat-stelmaszczyk.pl,  lokalizację Kancelarii oraz mapkę dojazdu znajdziesz w zakładce kontakt).

Nasz zespół:

Adwokat Mariusz Stelmaszczyk
Mariusz_Stelmaszczyk_s

Nazywam się Mariusz Stelmaszczyk. Mam 39 lat i jestem adwokatem. Wiedzę i doświadczenie w zakresie w sprawach o wypadki drogowe oraz w dochodzeniu od zakładów ubezpieczeń wypłaty odszkodowań na rzecz osób poszkodowanych w wypadkach drogowych zdobyłem w trakcie orzekania jako sędzia Wydziału Karnego Sądu Rejonowego dla Warszawy Żoliborza,  w Sądzie Rejonowym dla Warszawy Śródmieścia, a także podczas praktyki adwokackiej.

Kontakt telefoniczny:  697 053 659 
Kontakt mailowy: 

 biuro@adwokat-stelmaszczyk.pl

Adwokat Agnieszka Rzeszut
Agnieszka_Rzeszut

Nazywam się Agnieszka Rzeszut i jestem adwokatem. Przez cały okres aplikacji współpracowałam z adwokatem Mariuszem Stelmaszczykiem. Specjalizuję się w sprawach o dochodzenie zadośćuczynienia oraz odszkodowania na rzecz osób poszkodowanych w wypadkach drogowych.

Kontakt telefoniczny:  697 053 659
Kontakt mailowy:

rzeszut@adwokat-stelmaszczyk.pl

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blip
 • Blogger.com
 • Flaker
 • Gadu-Gadu Live
 • Google Buzz
 • RSS
 • StumbleUpon
 • Twitter
 • Wykop
 • Drukuj
 • Poleć
 • LinkedIn

9 odpowiedzi na „O autorach

 1. magda pisze:

  witam. prosze o pomoc mianowicie. chcielibysmy sie pozbyc ojca alkoholika z mieszkania. mieszkam z mama bratem siosta. ojciec zneca sie nad nami psychicznie i fizycznie popycha nas codziennie jest pijany. chcialabym sie zapytac jak go wymeldowac z mieszkania skoro mieszkanie po polowie jest mamy i jego on ma rente mama narazie nie pracuje poniewaz jest chora. ojciec sie zneca nad nami brat najmlodszy ma 12 lat niechcemy zeby na to patrzyl. mama sie boi isc do sadu z tym poniewaz takie rozprawy trwaja latami a wtym czasie moze nam cos zrobic. dodam ze kilka lat temu byl nie raz zabierany przez policje. od kilku lat nie wzywamy poniewaz trzeba zaplacic a skoro mama jest jego zona to ona musi placic a nie mamy pieniedzy. prosze o szybka odpowiedz. prosze tez powiedziec jak dlugo trwaja takie sprawy sadawe i ile musiby czekac zanim sie wyprowadzi

  • Dzień dobry,

   w Państwa sytuacji możliwe jest skorzystanie z art. 11 a ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Możecie Państwo (Pani lub Pani Mama) złożyć do sądu wniosek o nakazanie ojcu opuszczenia wspólnie zajmowanego z nim mieszkania. Fakt, iż jest to mieszkanie należące również
   do Pani ojca nie ma tu znaczenia, sąd nie bada w tym postępowaniu prawa własności. Wniosek w trybie art. 11 a ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie nie podlega opłacie sądowej. Tego typu sprawy rozpatrywane są przez sądy stosunkowo szybko, gdyż odbywają się w trybie uproszczonym, a pierwsza rozprawa powinna się odbyć w ciągu 1 miesiąca od dnia złożenia wniosku.

 2. Izabela pisze:

  witam! mam problem poniważ mój ojciec od kiedy pamiętam pije i znęca sie nad rodziną ponadto siedział już 2 razy w więzieniu i z tego co wiem mamy założoną jakąś niebieską kartę i kiedy ojciec robił awanture ja zadzwoniłam na policje a mam 16 lat. ale kiedy była sprawa w sądzie mama wycofała swoje zeznania i jest znowu tak samo nie wiem co mam zrobić w tej sytuacji. Ojciec podppisał jakiś papier w sądzie ze nie bedzie pił a nie przestrzega tego prosze o odpowiedz 🙂

  • Pani i matka powinnyście zlożyć ponownie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa znęcania. To, że w przeszłości Pani matka wycofała wniosek o ściganie nie oznacza, że za czyny po tym okresie nie da się pociągnąć sprawcy do odpowiedzialności.

 3. Jesika pisze:

  Witam. Od przeszlo 22 lat mamy ogromny problem rodzinny jakim jest moj ojciec. Policja i sady nie pomagaja gdyz moj ojciec ma pieniadze i „drogiego” adwokata. Czy jest mozliwosc kontaktu z Pania poza forum? Mailowo?
  Z gory bardzo dziekuje.

 4. kk pisze:

  Mój mąż otrzymał nakaz opuszczenia domu na czas 3miesięcy za znęcanie się psychiczne na mnie .mamy 1,5rocznego synka.jest jedynym zywicielem rodziny.czy ma obowiązek lozenia na dziecko?

  • Mariusz Stelmaszczyk pisze:

   Witam, orzeczony wobec Pani męża nakaz opuszczenia mieszkania nie zwalnia go z obowiązku łożenia na utrzymanie Waszego syna. Ma Pani zatem pełne prawo złożyć do Sądu pozew o alimenty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


4 − = 1